منو اصلی
تاریخچه کمپانی نیوهلند

تاریخچه کمپانی نیوهلند

شرکت نیوهلند تولید کننده ماشین آلات راهسازی , معدنی , ساختمانی و کشاورزی است.

نیوهلند یکی از سه شرکت دارای خط تولید کامل محصولات راهسازی و معدنی در دنیا میباشد.

علاوه بر ساخت ماشین آلات راهسازی و معدنی , نیوهلند در زمینه ساخت ماشین آلات کشاورزی نیز فعالیت میکند.

نام تجاری شرکت نیوهلند (CNH (New Holland Construction میباشد.

شرکت نیوهلند در سال ۱۸۹۵ در شهر نیوهلند در ایالت پنسیلوانیای آمریکا آغاز به کار نمود.

دفتر مرکزی شرکت نیوهلند در شهر تورین واقع در ایتالیا میباشد.

منشا نام نیوهلند

نام شرکت نیوهلند برگرفته شده از نام شهری است که این شرکت در آن بنا شده است. شرکت نیوهلند برای اولین بار در شهر نیوهلند در ایالت پنسیلوانیای آمریکا کار خود را آغاز کرد و نام این شرکت نیز برگرفته از نام این شهر میباشد.

تاریخچه شرکت نیوهلند

شرکت نیوهلند ایتالیا نخستین بار در سال ۱۸۹۵ توسط ایب زیمرمن (Abe Zimmerman) در شهر نیوهلند آمریکا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا تاسیس شد.

ایب زیمرمن , موسس شرکت نیوهلند در ابتدا این شرکت را بنا نهاد تا ماشین آلات کشاورزی و آسیاب را تولید کند تا به جامعه کشاورز و فرآیند کشاورزی کمک کرده و سرعت کار کشاورزی را افزایش دهد.

شرکت نیوهلند با بیش از ۱۲۰ سال سابقه از ادغام شرکتهای فیات , کوبلکو ژاپن , O&K آلمان و ماشین آلات راهسازی نیوهلند تشکیل شده است و یکی از سه شرکت دارای خط تولید کامل محصولات راهسازی و معدنی در دنیا میباشد.

نیوهلند در حـال حاضر دارای ۱۰ کارخانه تولیدی ( ۴ کارخانه در اروپا , ۵ کارخانه در آمریکای شمالی و یک کارخانه کوبلکو در ژاپن ) مـی باشد. دفتر مرکزی شرکت در تورین ایتالیا واقع شده که ۱۳ نوع محصولات خود (درمجموع ۸۰ مدل) را توسط بیش از ۸۰۰ نماینده با بیش از ۲۱۰۰ شعبه در ۱۰۰ کشور دنیا به فروش می رساند .

همچنین خلاصه روند تکامل شرکت نیوهلند از آغاز تا کنون به شرح زیر میباشد :

در سال 1895  تاسیس كارگاه نیوهلند در شهر نیوهلند آمریكا

در سال 1899 كمپانی فیات در شهر تورین ایتالیا تاسیس شد. از بدو تاسیس ، موسسان فیات خواستار تولید ماشین آلات با شیوه های مدرن صنعتی بودند.

در سال 1930 اولین تولید كننده ماشین آلات راهسازی ژاپن بنام كوب استیل( kobe Steel) آغاز به كار كرد. این شركت در ادامه نسبت به طراحی و ساخت بیل هیدرولیكی اقدام نمود كه در طی سالیان طولانی تبدیل به تخصص اصلی این شركت شد.

در سال 1947 اولین بیل هیدرولیكی دنیا در شركت فیات ایتالیا تولید شد, همچنین در این سال شرکت نیوهلند نام خود را به اسپری نیوهلند (Sperry New Holland) تغییر داد و در همین سال این شرکت پیشرفت عمده ای در تکنولوژی ساخت دستگاه برداشت یونجه  کسب کرد.

در سال 1964 شرکت اسپری نیوهلند بیشتر سهام شرکت کلایز (Claeys) را خریداری کرد. شرکت کلایز در سال 1906 توسط لئون کلایز (Leon Claeys) یک مکانیک بلژیکی در کشور بلژیک تاسیس شد و او کار خود را با ساخت ماشین های خرمن کوبی آغاز کرد و در سال 1909 کارخانه خود را در شهر زدولخم بلژیک (Zedelgem, Belgium) بنا کرد پس از آن در سال 1960 این کمپانی یکی از بزرگترین تولید کنندکان ماشین درو و خرمن کوبی (Combine) در اروپا شد.

در سال 1966 اولین بكهولودر در جهان توسط این شرکت تولید شد.

در سال 1974 شركت آلیس توسط فیات خریداری شده و نام فیات آلیس متولد شد.

در سال 1975 اسپری نیوهلند موفق به ساخت اولین ماشین دروی دو روتور (Twin Rotor Combine) شد که این تکنولوژی هنوز هم در ساخت ماشین های درو , کاربرد دارد.

در سال 1985 نام كوبلكو توسط شركت شركت كوب استیل ژاپن صرفا جهت بیل های مكانیكی این شركت معرفی گردید.

در سال 1986 کمپانی فورد اقدام به خرید شرکت نیوهلند نمود و شرکت فورد نبوهلند راه اندازی شد.

در سال 1991 شركتهای نیوهلند و فیات به هم ملحق شدند.شرکت فیات، شرکت نیوهلند را از کمپانی فورد خریداری نمود و یك شبكه گسترده جهانی در فروش ماشین آلات راهسازی و كشاورزی آغاز بكار كرد.

در سال 1998 شركت O&K آلمان كه در سال 1876 تاسیس شده بود و یكی از پیشگامان تكنولوژی گریدر و بیل های لاستیكی بود، توسط شركت نیوهلند خریداری شد.

در سال 2002 همكاری تجاری-صنعتی فیات ایتالیا و كوبلكو ژاپن در جهت استفاده از تجربیات صنعتی مشترك جهت ساخت بیل هیدرولیكی شكل گرفت. در نتیجه بیلهای فیات كوبلكو تولید شد.

در سال 2005 نام تجاری نیوهلند از ادغام كوبلكو ژاپن، O&K آلمان ، آلیس چارمرز آمریكا و فیات ایتالیا بوجود آمد. این شركت پس ازخرید شركتهای فوق الذكر با استفاده از برترین تكنولوژی ژاپن، آمریكای شمالی و اروپا تبدیل به یكی از تولیدكنندگان ماشین آلات راهسازی با خط تولید كامل شد.

در سال 2007 شركت نیوهلند با تولید دویست هزار مینی لودر( Skid Loader) توانست، 35 سال فعالیت در زمینه تولید مینی لودر را جشن بگیرد.

در سال 2008 شركت نیوهلند مدل جدید بیلهای چرخ زنجیری با میزان آلایندگی بسیار كم و مصرف سوخت پایین را به بازار عرضه نمود.

در سال 2011 نیوهلند اولین مدل موتور سازگار با استاندارد TIER4 با قدرت بیشتر و مصرف سوخت كمتر را راه اندازی و تولید کرد.

کارخانه های نیوهلند در جهان

کارخانه سن مائورو ترینس، تورین : این کارخانه واقع در شهر تورین ایتالیا میباشد و وظیفه تولید انواع بیل های مکانیکی را به عهده دارد.

کارخانه بلو هوریزونته : این کارخانه واقع در برزیل میباشد و وظیفه تولید انواع بیل های مکانیکی , گریدرها و بولدزر های زنجیری را به عهده دارد.

کارخانه برلین : این کارخانه واقع در برلین آلمان میباشد و وظیفه تولید انواع  گریدرها و موتور ها را به عهده دارد.

کارخانه لچه : این کارخانه واقع در لچه ایتالیا میباشد و وظیفه تولید انواع  لودرهای لاستیکی , بولدزرهای زنجیری , بکهو لودر و لودرهای تلسکوپی را به عهده دارد.

کارخانه مودنا : این کارخانه واقع در مودنا ایتالیا میباشد و وظیفه تولید انواع مینی لودرها و قطعات را به عهده دارد.

کارخانه ویچیتا، کانزاس : این کارخانه واقع در کانزاس ایالات متحده آمریکا میباشد و وظیفه تولید انواع  مینی لودرها را به عهده دارد.

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>